Ευχαριστήρια επιστολή προς το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου ευχαριστούμε τα μέλη του Δ.Σ. Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για την υποστήριξη και αρωγή τους στο έργο μας.

Ειδικότερα:

Με προσωπική τους εργασία δύο μέλη (κ. Κανκαρίδου – Δημητρίου και κ. Χάρου-Καλούδη) καθάρισαν τις σκάλες του αριστερού κλιμακοστασίου και τοποθέτησαν αντιολισθητικές ταινίες στα σκαλιά όλων των ορόφων.. Λόγω των τεχνικών έργων αναβλήθηκε για αργότερα η τοποθέτηση ταινιών στο δεξί κλιμακοστάσιο.

Επίσης, αγοράστηκαν από το ΔΣ  μπάλες ποδοσφαίρου και μπάσκετ και παραδόθηκαν στο σχολείο.

Οι βασιλόπιτες που προσφέρθηκαν σε όλα τα τμήματα και στο σύλλογο διδασκόντων αγοράστηκαν από το Δ.Σ.

Οργανώθηκε χριστουγεννιάτικο bazaar στο οποίο συνεισέφεραν είδη γονείς μαθητών μας.

Ο κοινός μας στόχος, που είναι το όφελος των παιδιών μας επιτυγχάνεται αποτελεσματικότερα όταν γονείς και εκπαιδευτικοί συνεργαζόμαστε αρμονικά και μέσα σε κλίμα κατανόησης και δημιουργικότητας.

Ο Σύλλογος Γονέων βέβαια  δεν είναι μόνο  το Δ.Σ. αλλά όλοι οι γονείς και κηδεμόνες των παιδιών μας.

Σας ευχαριστούμε.

Με Εκτίμηση